R71MF31004030K
R71MF31004030K
Description:
FR 100nF 420Vdc 10% P10 MKP
Produttore:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
FR100N10420V10%
Rutronik No.:
KFO11411
confezione:
BULK
Trova alternative
datasheet/scheda tecnica
aggiungi al progetto
Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
- C(N)
- 100n F
- U(N)
- 420 V
- Voltage type
- DC
- Tolerance
- 10 %
- Pitch
- 10 mm
- Dielectric
- MKP
- Test voltage
- 672 V
- Pulse immunity
- 250 V/µs
- T(A) max
- 110 °C
- T(A) min
- -40 °C
- Lead length
- 30+5-0 mm
- Length
- 13 mm
- Diameter/Width
- 4 mm
- Height
- 9 mm