R71QR41004010K
R71QR41004010K
Description:
FR 1,0uF 1000Vdc 10% P27,5 MKP
Produttore:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
FR1,0U27,51000V10%
Rutronik No.:
KFO11286
VPE:
288
MOQ:
864
confezione:
BULK
Trova alternative
datasheet/scheda tecnica
aggiungi al progetto
Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
- C(N)
- 1µ F
- U(N)
- 1000 V
- Voltage type
- DC
- Tolerance
- 10 %
- Pitch
- 27.5 mm
- Dielectric
- MKP
- Test voltage
- 1600 V
- Pulse immunity
- 180 V/µs
- T(A) max
- 110 °C
- T(A) min
- -40 °C
- Lead length
- 30+5 mm
- Length
- 32 mm
- Diameter/Width
- 13 mm
- Height
- 22 mm