GRM155Z71A225KE44D
GRM155Z71A225KE44D
Description:
KC 2,2µF 0402 10% 10V X7R
Matchcode:
KC2,2U0402X7R010K NORM
Rutronik No.:
KKH1553
20000
- C(N)
- 2,2µ F
- Case size
- Dielectric
- X7R
- V(N)
- 10 V
- Tolerance
- 10%
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 1 mm
- Length
- 1 mm
- Diameter/width
- 0.5 mm
- Height
- 0.5 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 2 mm