ERTJ1VT102H
ERTJ1VT102H
Description:
NTC 0603 1K 3% B=4500 2%
Matchcode:
NC1K06033%
Rutronik No.:
WNTC2333
4000
- Resistor value
- 1K Ω
- Res.tolerance
- 3 %
- B-value
- 4500 K
- B-value tol.
- 2 %
- Power rating
- 0.1 W
- Min.oper.temp.
- -40 °C
- Max.oper.temp.
- 125 °C
- Width
- 0.8 mm
- Length
- 1.6 mm
- Height
- 0.8 mm