CSRV0204FTDV8R20
CSRV0204FTDV8R20
Description:
MM0204 8,2R 1% 0,25W TK50
Matchcode:
MM02048,2R1%
Rutronik No.:
WME12057
9000
- Resitor value
- 8.2 Ω
- Package
- Res.tolerance
- 1 %
- Power rating
- 0.25 W
- Temp.coeff.
- 50 ppm
- Max.oper.volt.
- 200 V
- Min.oper.temp.
- -55 °C
- Max.oper.temp.
- 155 °C