293D685X9010A2TE3
293D685X9010A2TE3
Description:
TC 6,8uF 10V 10% Case A
Matchcode:
TC6,8U10VA
Rutronik No.:
KTA9592
- C(N)
- 6,8µ F
- U(N)
- 10 V
- Case code
- A
- ESR
- 4.2 Ohm
- Tolerance
- 10 %
- Leakage current
- 0.7 µA
- T(A)min
- -55 °C
- T(A)max
- 125 °C
- EIA code
- Dissip.factor
- 0.06
- ESR at frequen.
- 100 kHz
- ESR at temp.
- 25 °C
- Length
- 3.2 mm
- Width
- 1.6 mm
- Height
- 1.6 mm