NTCLE100E3151JB0
NTCLE100E3151JB0
Description:
NTCR 5mm 150R 5% 0,5W B=3560 1,5%
Produttore:
VISHAY
Matchcode:
NR150R052,5
Rutronik No.:
WNTC2052
VPE:
500
MOQ:
500
dimensioni:
5mm
confezione:
BULK
aggiungi al progetto
Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
- Resistor value
- 150 Ω
- Res.tolerance
- 5 %
- B-value
- 3560 K
- B-value tol.
- 1.5 %
- Power rating
- 0.5 W
- Min.oper.temp.
- -40 °C
- Max.oper.temp.
- 125 °C
- RoHS Status
- RoHS-conform
- Diameter
- 5 mm
- Tipo di confezione
- BULK
- Pitch
- 2.54 mm
- Wire length
- 24 mm
- Automotive
- NO
- Package
- 5mm