CC0402KRX6S6BB474
CC0402KRX6S6BB474
Description:
KC 470nF 0402 10% 10V X6S
Matchcode:
KC470N0402X6S010K NORM
Rutronik No.:
KKK29194
20000
- C(N)
- 470n F
- V(N)
- 10 V
- Case size
- Tolerance
- 10%
- Dielectric
- X6S
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +105 °C
- Bendingstrength
- 1 mm
- Length
- 1 mm
- Diameter/width
- 0.5 mm
- Height
- 0.5 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 2 mm