RC0805FR-07910KL
RC0805FR-07910KL
Description:
RC0805 910K 1% 0,125W TK100
Matchcode:
RC0805910K1%
Rutronik No.:
WRC37590
- Resistor value
- 910K Ω
- Package
- Res.tolerance
- 1 %
- Power rating
- 0.125 W
- Temp.coeff.
- 100 ppm
- Max.oper.volt.
- 150 V
- Min.oper.temp.
- -55 °C
- Max.oper.temp.
- 155 °C