RT0603BRC0784K5L
RT0603BRC0784K5L
Description:
RT0603 84,5K 0,1% 0,1W TK15
Matchcode:
TF060384,5K0,1%
Rutronik No.:
WPR2102
5000
- Resistor value
- 84,5K Ω
- Package
- Res.tolerance
- 0.1 %
- Power rating
- 0.1 W
- Temp.coeff.
- 15 ppm
- Max.oper.volt.
- 75 V
- Min.oper.temp.
- -55 °C
- Max.oper.temp.
- 155 °C