ESF-200A02-AAO020
ADAM TECH
ESF-200A02-AAO020
Trova alternative
aggiungi al progetto Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
01
Contact pitch
0.00 mm
Number of rows
01
Contact style
FEMALE
Termin.style
CRIMP
Contact plating
SILVER
Orientation
STRAIGHT
Current rating
200 A
Voltage rating
1500 V
Series
ESF
Oper.temp.min.
-40 °C
IP Code
IP67 mated
Oper.temp.max.
125 °C