C0603C104K4RAC7867
C0603C104K4RAC7867
Description:
KC 100nF 0603 10% 16V X7R
Matchcode:
KC100N0603X7R016K NORM
Rutronik No.:
KKK25589
36000
- C(N)
- 100n F
- V(N)
- 16 V
- Case size
- Tolerance
- 10%
- Dielectric
- X7R
- Product status
- NO INFO
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- COMMERCIAL
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Length
- 1.6 mm
- Diameter/width
- 0.8 mm
- Height
- 0.8 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm