FKP2D016801G00KSSD
FKP2D016801G00KSSD
Description:
FR 6,8nF 100V 10% P5 KP
Produttore:
WIMA
Matchcode:
FR6,8N5100V10%
Rutronik No.:
KFO12455
confezione:
BULK
Trova alternative
datasheet/scheda tecnica
aggiungi al progetto
Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
- C(N)
- 6,8n F
- U(N)
- 100 V
- Voltage type
- DC
- Tolerance
- 10 %
- Pitch
- 5 mm
- Dielectric
- KP
- Test voltage
- 200 V
- Pulse immunity
- 1000 V/µs
- T(A) max
- 100 °C
- T(A) min
- -55 °C
- Lead length
- 6-2 mm
- Length
- 7.2 mm
- Diameter/Width
- 5.5 mm
- Height
- 7 mm