IHW40N120R5XKSA1
IHW40N120R5XKSA1
Description:
IGBT 1200V 40A 1.55V TO247-3
Produttore:
INFINEON
Matchcode:
IHW40N120R5
Rutronik No.:
IGBT2495
VPE:
30
MOQ:
30
dimensioni:
TO247-3
confezione:
TUBE
Trova alternative
datasheet/scheda tecnica
aggiungi al progetto
Campionature
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
- V(CE)
- 1200 V
- I(C)
- 40 A
- V(CEsat)
- 1.55 V
- Package
- TO247-3
- Bodydiode
- YES
- P(tot)
- 394 W
- Automotive
- NO
- td(off)
- 420 nS
- Mounting
- THT
- RoHS Status
- RoHS-conform
- Technology
- TRENCHSTOP
- Tipo di confezione
- TUBE
- Articolo produttore
- SP001607190
- EAR99
- Numero di tariffa doganale
- Stato
- China
- Codice- ABC
- A
- Tempo di consegna standard
- 38 Settimane
Description:
Summary of Features
- Switching losses reduced by 20%
- Very low conduction losses
- Reduced turn-on current spike up to 10%
- Tj(max) = 175°C